מהם הסוגים הנפוצים בבניית אתרים לעסק

מהם הסוגים הנפוצים בבניית אתרים לעסק

היום, כל בעל עסק יודע שאם אין לו נוכחות באינטרנט, הוא יתקשה מאוד לעמוד מול המתחרים שלו ולהצליח. בניית אתר לעסקים היא חובה לכל עסק ששואף להגדיל את מחזור המכירות, את מאגר הלקוחות ואת נתח השוק שלו. מה הם סוגי האתרים הנפוצים לעסקים?

בניית אתר לעסקים – מיניסייט

מיניסייט הוא האתר הבסיסי ביותר, הוא כולל בין עמוד 1 ל-5 עמודים בלבד ומתאים לעסקים קטנים בתחילת הדרך. האתר הוא למעשה אתר תדמית, אך במתכונת מצומצמת. כמו כן, מיניסייט מתאים כאתר זמני לקמפיין פרסומי, כאתר שתומך באתר הבית של החברה וכדומה.

בניית אתר תדמית

אתר תדמית הוא אתר המציג את העסק, השירותים/מוצרים שלו ושואף להעביר לגולש רושם מסוים על החברה. דרך בניית האתר העסק מושך אליו לקוחות, מעודד יצירת קשר, הרשמה לאתר, הרשמה לניוזלטר, רשימת תפוצה, קופונים וכו'  בניית אתר תדמית היא חלק בלתי נפרד ממאמצי שיווק של כל עסק ששואף לקדם את עצמו, להגדיל את נתח השוק שלו ולצמוח.

אתר גלריה

בניית אתר לעסקים שמתמקדים בצילום, אומנות, יצירה, עיצוב וכדומה נעשית לרוב בסגנון הגלריה. אתר גלריה כולל בעיקר תמונות ו/או סרטונים המציגים את העבודות ועיצובים של בעל האתר. כמו כן, אתרי גלריה מתאימים לחברות שמתמחות במוצרים ויזואליים ומעוצבים כמו רהיטים, אדריכלות וכו'.

אתרי פורטל

אתרי פורטל הם אתרים גדולים המרכזים בתוכם מידע על נושא מסוים. אתרים אלו משמשים כשער לאינפורמציה, הם מלאים בתוכן רב על הנושא ושואפים לעדכן את הגולש כל הזמן המידע חדש. בניית אתר לעסקים בסגנון אתר פורטל מתאימה למי שרוצה למשוך אליו גולשים המתעניינים בתחום ספציפי ולשווק את המוצר/שירות דרך האתר. כל למשל, חברה ליצור מוצרי תינוקות יכולה לפתוח פורטל גדול על הריון ולידה ולשלב מסרים פרסומיים באתר. לסיכום כל אתר אינטרנט הוא עולם בפני עצמו אולם ניתן לסווג כמעת כל אתר אינטרנט כיום על פי המטרה העיקרית שלשמה הוא הוקם. לדוגמא בניית חנות וירטואלית של פרחים היא מן הסתם אתר חנות, אף שייתכן מאוד שהאתר מכיל מגגון מאמרים ותמונות על פרחים ואפילו בלוגים או פורומים  בנושא. בניית אתר לעסקים קטנים מתאפיינת בשני סוגי אתרים בדרך כלל . בניית חנות וירטואלית או בניית אתר תדמיתי לכל אחד משני האתרים ישנם מאפיינים שמייחדים אותו  וכמובן שניתן לשלב בין סוגי אתרים אולם כדאי לשמור על רעיון מרכזי.